Gran Canaria v lednu

Gran Canaria je jeden ze španělských ostrovů, který se nachází v Atlantském oceánu. Jeho průměr dosahuje zhruba 56 km. Proto je ideální pro týdenní dovolenou, kterou můžete rozdělit hned do několika částí. Ať už se jedná o turistiku, sport, odpočinek či zábavu. Všechno to, tento malý ostrov nabízí.

Můžete se zde pohybovat městskou hromadní dopravou, která je spolehlivá či si pronajmout auto. Pokud si zvolíte pronájem auta a nechcete své peněžence moc přitížit, doporučuji pronájem auta v oblasti ubytování. Je to výrazně levnější než na letišti.

Co je plusem, v lednu se zde teploty drží kolem 25°C. V dopoledních hodinách se může zdát, že se Vám slunko přes den už neukáže. Nenechte se ale zmást. Kolem dvanácté hodiny, se do Vás opřou sluneční paprsky a Vy budete vděční za ten chladný vítr z Atlantského oceánu. Teploty k večeru klesají postupně, takže se nemusíte bát rychlého skoku a hledání svetru.

Otužilci se rádi jdou smočit do oceánu. Proto je zde i celoročně otevřená škola surfu. Jak pro turisty, migranty tak i pro místní mládež, která navštěvuje přímo universitu tomu danou. Surfařské srdce se nachází v hlavním městě Las Palmas. Najdete zde útulné městské parky, spousty míst na outdoor sport, obchody se suvenýry, restaurace, kavárny i noční zábavu. Domluvíte se všude španělštinou, němčinou a angličtinou.

Pokud máte rádi skalnaté útesy, kanály a užíváte si břeh oceánu, určitě navštivte LA Istela. Je to malý poloostrov, přímo u hlavního města, nemůžete ho minout. Není zde tolik turistů a opravdu zde naleznete klid a půvab otevřeného oceánu.

Vnitrozemí část Gran Canarie, je jako stvořená pro lehkou turistiku. tyčí se zde nejvyšší bod Pico de Las Nieves a to ve výšce 949 m.n.m. Když vychytáte dobrou viditelnost, můžete pouhým okem spatřit Tenerife, který leží severozápadně od ostrova. Jedna ze zajímavostí tohoto sopečného ostrova je ta, že zde nežije žádný smrtelně nebezpečný živočich. Proto je bezpečné stanovat na vyhrazených místech. Můžete zde naleznout, průzračná jezírka s vodopády, hluboké skalnaté kanály, stezky vhodné pro turistiku(řádně značené) a neobyčejné výhledy na Atlantik.

Jižní ostrov je rájem pro turisty. Počínaje San Augustín začínají hotelové areály, apartmány, malebné restaurace, rodinné pensiony a kavárny. To vše se  uzavírá v dalším městě – Maspalomas. Přímo v centru tohoto města je vyhlášená oblast pro noční život. Najdete tu jakýkoliv bar či klub,přesně podle svého gusta. 

Ovšem jestliže se chystáte vyrazit na pláž a nikam nespěcháte, můžete zvolit plážovou cestu ze San Augustín do Maspalomas. cesta trvá pár hodin a určitě se na ní nebudete nudit. Ne jenomže potkáte jednu z vyhlášených přírodních rezervací – písečné duny, v originále Dunas de Maspalomas(některé z nich přesahují výšku 25 m), dokonce je možnost pronajmout si velblouda a jít po vyznačené cestě s průvodcem. 

Všechno to dobrodružství můžete zakončit u majáku, ale pokuď stále nemáte dost, sedněte na autobus a vydejte se do Puerto Rica. Cestou zažijete jedinečnou jízdu autobusem. Do některých zatáček vůbec není vidět a tak si řidiči navzájem dávají vědět troubením. Je to vcelku adrenalinový zážitek, rychlost nikdo nedodržuje. Ovšem ty výhledy, byť z autobusového okna a pláž v Puerto Rico, stojí za to. 

Toť málo z jedinečné Gran Canarie.

Doufám, že Vaše další dovolená bude stát za to!

Autor: Veronika Veselá, @v.vvesela