Baby friendly hotely – cestování s dětmi bez problémů

Pokud už máte v domácnosti ratolest a občas si chcete vyrazit ať už sami, se zbytkem rodiny nebo s kamarády, určitě jste řešili otázku „Kam?“. Potřebujete si být jistí, že v hotelu, kam chcete vyrazit, je minimálně základní vybavení pro vaše dítě, protože ne každému se chce balit vysoká jídelní židle, nočník apod.  Co takhle zapomenout na starosti, ušetřit místo v zavazadlovém prostoru vašeho auta a užít si rodinnou dovolenou i s malými dětmi?

Tipy kam vyrazit můžete nejpohodlněji získat prostřednictvím internetu, a to na internetových diskusích. Spousta dnešních maminek (i tatínků) hledá rady právě na těchto serverech, které jsou mnohdy užitečné a mezi ně patří právě inspirace na dovolenou. Zde si můžete pročíst nejrůznější reakce rodičů o jejich dovolené, např. kde byli, jak byl hotel či pokoj zařízen, jak by hodnotili chování personálu apod. Tyto informace jsou velmi podstatné, protože pokud si chcete užít večeři bez ustavičného zabavování dítěte, je nutné, aby se v hotelu nacházel dětský koutek.

V některých hotelech pracují také chůvy, které se o vaše děti postarají, zatímco vy, rodiče, si budete užívat například pobytu ve wellness.

Pokud si vybíráte hotel, ať už na diskusích či na rezervačních systémech (Trivago, Booking, apod.), je dobré jít na webové stránky vybraného ubytovacího zařízení. Dobrý hotel by se měl chlubit nabídkou pokojů a vybavení pro své nejmenší klienty. Takže ať už kliknete do sekce Stravování, Ubytování nebo Zábava, všude by měla být odlišná nabídka pro děti.

Dnešním nutným standardem je venkovní zábava ve formě hřiště, dětský koutek, dětské vybavení do wellness (župany, obutí, koupací pleny, vypůjčení pomůcek do vody). Některé hotely dokonce nabízejí i speciální animační programy pro děti, např. hry, vodní sporty, tance, malování a ruční práce apod. Vše ve stylu zdravého pohybu a rozvíjení kreativního ducha ve vašem dítěti.

Velkým problémem je v dnešní době dětské menu. Rodiče nechtějí děti nutit jíst něco, co nechtějí, a tak podstrčí ratolestem pro ně sice chutná, avšak nezdravá jídla. Pro rodiče zmizí starosti o hlad jejich dítka a dítě se spokojeně nají, ač do sebe právě dostalo „jedy“. Správný hotel s dobrou restaurací sestaví dětské menu tak, aby v něm byl dostatek zeleniny či ovoce, kvalitní maso (nejčastěji krůtí či kuřecí) a zdravé přílohy (rýže, brambory, bramborová kaše). Proč by vaše dítě mělo jíst smažený sýr s hranolky, když si může pochutnat na boloňských špagetách nebo špenátu s bramborami? Většina hotelů a hotelových restaurací mají na webových stránkách jídelní lístky, pečlivě je prozkoumejte.

Ubytování je pro rodiny s dětmi také těžké. Za extra přistýlky se někdy platí nemalé peníze, mnohdy je díky nim pokoj i málo prostorný a necítíte se v něm pohodlně. Proto se vymyslely kromě dvoulůžkových a jednolůžkových pokojů také rodinné pokoje, ve kterých je dvoulůžko a rovnou dvě přistýlky k tomu, většinou i s balkonem či terasou nebo dokonce i spojovacími dveřmi, aby byla zvlášť spací část pro dospělé od té pro děti.