8 nejlepších aktivit, které můžete dělat na Bahamách

Bahamy jsou věčně oblíbenou prázdninovou destinací z nějakého důvodu. Tento důvod rozhodně není těžké vyvodit, bez ohledu na to, ve kterou sezónu navštívíte tyto tropické ostrovy, dvě věci zůstávají konzistentní: bahamské klima a aktivity. Při návštěvě této nádherné části světa není nouze o výlety ani dobrodružství, která rozhodně musíte zažít.

1. Vydejte se na žraločí safari v Bimini

Koho zajímá pozorování ptáků, nebo vlastně jakákoli jiná exkurze do divočiny, když máte možnost se na Bahamách v zimním období zúčastnit velkého žraločího safari v Bimini? Je ale pravda, že musíte splňovat základní potápěčské dovednosti, abyste se kvalifikovali na tento konkrétní výlet. Bimini Scuba Center má však další expedice pro ty méně zdatné a nekvalifikované – můžete se vydat například na šnorchlování s delfíny. A abyste se nebáli, že je to méně odvážné z těchto dvou aktivit, mějte na paměti, že delfíni běžně žraloky zabíjejí. Takže, vzhůru na delfíny!

2. Jednodenní výlet z Nassau do Exuma Cays

Let z Nassau do Staniel Cay na ultimátní bahamský jednodenní výlet Exuma Cays je v současné době jedním z nejžádanějších výletů na světě. Výlet zahrnuje plavání se žraloky vouskatými, ale také s prasaty. Ano, přesně tak! S prasátky – budete se divit, ale je to nejvyhledávanější aktivita na Bahamách. Každý si zkrátka musí zaplavat s ostrovními prasátky. Dále se setkáte s leguány v Bitter Guana Cay, užijete si ohromující písečné pláže, budete se potápět v jeskyni Thunderball Grotto a prozkoumáte potopený vrak letadla. No není to nádhera?

3. Potápění v Dean’s Blue Hole u pobřeží Long Islandu

Long Island má 80 mil dlouhé pobřeží a nikde není pobřeží velkolepější než pláž s výhledem na Dean’s Blue Hole. Propadlina se slanou vodou mění typicky čistou modrou bahamskou vodu v hluboký odstín, který se přibližuje k jeho středu. Přestože je památka přístupná i plavcům od břehu, horliví potápěči se budou zajímat zejména o hlubiny tohoto podvodního vodopádu. Dean’s Blue Hole je druhá nejhlubší svého druhu na celé planetě –  tou první je Dračí díra v Jihočínském moři.

4. Šnorchlování v Paradise Cove na ostrově Grand Bahama

Rezervujte si výlet s Paradise Watersports a prozkoumejte legendární Deadman’s Reef, útes, který se nachází hned vedle idylické pláže Paradise Cove. Přestože je útes pouhých 50 metrů od pobřeží – což znamená, že se návštěvníci mohou rozhodnout plavat sami – doporučuje se rezervovat si průvodce právě v Paradise Watersports, aby vám ukázali ta nejlepší místa k prozkoumání. Tato destinace je ideální pro cestovatele, kteří chtějí kombinovat své šnorchlovací dobrodružství s relaxací na pláži a popíjení místních alkoholových specialit.

5. Opalování na Pink Beaches of Harbour Island

Tato prestižní destinace na Bahamách se v posledních letech stala populárnější, částečně díky své zmínce v pokračování snímku „Blázniví bohatí Asiaté“. Na začátku pokračování se úvodní scéna odehrává v restauraci Sip Sip. Nemusíte být šílení nebo bohatí, abyste navštívili Harbour Island, jednodenní výlety jsou možné přímo z Nassau, ale mnohem dražší než plážový den v New Providence. Doporučujeme zůstat několik dní v Pink Sands Resort, abyste nasáli atmosféru tohoto místa. Písek je zde růžový kvůli malým úlomkům korálových útesů, mušlí a mořských tvorů, kteří byli vrženi na pobřeží. Jakmile toto místo okusíte, nebude se vám chtít pryč.

6. Ochutnejte páteční smaženou rybu v Arawak Cay

Tradice oslav smažených ryb je populární po celém Karibiku. Páteční večer s rybami v Arawak Cay je velkou scénou s živou hudbou, rumem a samozřejmě s tolika smaženými rybami, kolik si dokážete představit. Doporučujeme začínat tento večer ve Frankie Gone Bananas, místním oblíbeném bistru.

7. Vydejte se na bahamskou jídelní túru v Nassau

Pokud se chcete dozvědět více o bahamské historii a kultuře, pak je Tru Bahamian Food Tours ten pravý zdroj. Vrcholem je návštěva Graycliff Hotel & Restaurant, stejně jako zastávka v restauraci v centru města, nazývané Bahamian Cookin‘ Restaurant and Bar. Tato prohlídka jídla v Nassau je úžasná pro oživování minulosti v současnosti, s okouzlujícími průvodci, kteří jsou schopni vtipně analyzovat ingredience klasického jídla nebo receptury a stručně odhalit fascinující historii a předky původního tvůrce. Kromě toho budete zasvěceni i do moderních anekdot, které poskytují pohled do krásné a fascinující kultury, která na tomto ostrově vzkvétá stovky let.

8. Zúčastněte se čajového dýchánku ve Vládním domě v Nassau

Bahamské ministerstvo cestovního ruchu pořádá každou poslední neděli v měsíci od ledna do května, a od října do listopadu, čajový dýchánek – věřte, že si ho nesmíte nechat ujít. Kyvadlová doprava shromáždí hosty z hotelů po celém ostrově a přivede je do krásně růžového vládního domu na svačinku a módní přehlídku s místními návrháři. Pokud navštěvujete Bahamy v době, kdy čajové dýchánky již nejsou k dispozici, můžete si rezervovat zážitek s místními, kdy jsou návštěvníci spárovány s místní rodinou, která jim nabídne hostinu u sebe doma. Dojemná, a často nesmírně zábavná, kulturní výměna. Jedinečný zážitek ze setkání s cizinci v pohodlí jejich domova.