Vybíráme podlahu: Je lepší PVC, nebo “plovoučka”?

Výběr podlahy patří k nejdůležitějším krokům při zařizování bydlení. Rozhodnout se správně však není vždy snadné, neboť jednotlivé typy podlahových krytin nabízí rozličné výhody i nevýhody. V tomto článku se zaměříme na porovnání základních vlastnosti populární plovoucí podlahy a neméně oblíbené podlahové krytiny z PVC.

Základní charakteristika plovoucí podlahy

Jak napovídá samotný název, plovoucí podlahy leží volně na podkladu a nejsou pevně spojeny se stavbou. Tvoří je lamely vzájemně spojené zámkovým spojem. Díky tomuto systému je lze kdykoliv snadno spojit i rozložit či případně nahradit poškozené dílce novými. Pokládka plovoucích podlah je poměrně jednoduchá a časově nenáročná.

Plovoucí podlahy se vyrábí v laminátovém, dřevěném, korkovém i marmoleovém provedení.  Výsledné vlastnosti logický závisí na druhu materiálu a kvalitě provedení konkrétní plovoučky.

Při výběru byste si měli dát pozor na výškové rozdíly mezi lamelami, pevnost zámkových spojů a v neposlední řadě na rozměrovou přesnost dílců. Nebudete-li si vědět s výběrem rady, obraťte se na odborníky a zkonzultujte s nimi vámi plánovaný způsob využití.

Nesmrtelné PVC je praktické i elegantní

Ačkoliv si spousta lidí představí pod pojmem PVC podlaha archaický vyhlížející povrch, který byl typický pro předrevoluční interiérový design bytů v panelových domech, moderní dekory a vylepšené vlastnosti povyšují podlahu z polyvinylchloridu na jednu z nejpraktičtější podlahových krytin.

Kombinace jednoduché a rychlé instalace, pěkného vzhledu, nenáročné údržby a skutečnosti, že je povrch v podstatě beze spár, činí z PVC podlahy dobrou volbu pro každého, kdo nevyžaduje přítomnost přírodního materiálu a vyžaduje některé ze specifických vlastností materiálů používaných při výrobě plovoucí podlahy.

Jak zní konečný verdikt? Logicky nelze tvrdit, zda je lepší plovoucí, nebo PVC podlaha. Vždy záleží na konkrétním způsobu využití. Nevíte-li si rady, nechte si doporučit vhodnou podlahovou krytinu od specialistů. Například na www.aaapodlahy.cz.